KONST / Litografier / Färglitografi 14666456
nr 1466 6456
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 60x42cm, yttermått inklusive ram: 76x57cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:44:02
9/5 18:32:57
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund